Rejestratory cyfrowe marki IPOX

Rejestratory cyfrowe marki IPOX

Marka IPOX wprowadziła do swojej oferty nowoczesne rejestratory cyfrowe DVR wyposażone w wielozadaniowy tryb pracy Pentaplex umożliwiający przeprowadzenie niezależnie wielu procesów w tym samym czasie. Rejestratory posiadają obsługę technologii 960H (z wyjątkiem modeli PX-DVR2308EA, PX-DVR2316EA), funkcję Picture in Picture, odczyt parametrów technologii S.M.A.R.T., kompresję H.264, system inteligentnej detekcji ruchu oraz zaawansowany mechanizm stref prywatności.

Technologia 960H, jest to zaawansowana technologia pozwalająca na zarejestrowanie o 30% więcej detali w porównaniu z dotychczas dostępnym rozdzielczościami w systemach telewizji przemysłowej. Największa różnica widoczna jest na tle obserwowanej sceny.

Funkcja Picture in Picture, czyli obraz w obrazie pozwala na obserwacje obrazu z jednej z kamer w dużej rozdzielczości a obraz z drugiej kamery w mniejszym okienku na tle obrazu z pierwszej kamery. Funkcja ta jest przydatnym w centrach monitoringu gdzie operator ma za zadanie obserwować np. bramę wjazdów z dwóch kamer.

Odczyt parametrów technologii S.M.A.R.T., pozwala na odczytanie parametrów dysku twardego, dzięki temu rozwiązaniu użytkownik jest wcześniej poinformowany o stanie technicznym dysku, pozwala to na uniknięcie uszkodzenia dysku a co za tym idzie danych na nim znajdujących się.

Model Rozdzielczość nagrywania Ilość dysków Wejścia / wyjścia alarmowe
PX-DVR2304EA 100kl/s (960H/WD1/D1) 1x HDD (max 4TB) Brak
PX-DVR2308EA 200kl/s (D1) 1x HDD (max 4TB) Brak
PX-DVR2316EA 400kl/s (D1) 1x HDD (max 4TB) 16 wejść i 1 wyjście
PX-DVR2508MB 200kl/s (960H/WD1/D1) 2x HDD (max 8TB) 8 wejść i 1 wyjście
PX-DVR2516MB 400kl/s (960H/WD1/D1) 2x HDD (max 8TB) 16 wejść i 1 wyjście
PX-DVR2516PD 400kl/s (960H/WD1/D1) 8x HDD (max 32TB) 16 wejść i 4 wyjścia
PX-DVR2532PD 800kl/s (960H/WD1/D1) 8x HDD (max 32TB) 16 wejść i 4 wyjścia

Tab.1 Porównanie model rejestratorów.

Kompresja H.264 stosowana w rejestratorach umożliwia zapis większej ilości danych w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku systemami kompresji obrazu wideo. Po zastosowaniu kompresji h264 obraz ważący 1Mb może osiągnąć nawet 10kb zajmowanego miejsca na dysku twardym w rejestratorze

System inteligentnej detekcji, umożliwia wykrywanie ruchu, jest to funkcja pozwalająca rejestratorowi na aktywację procesu rejestracji obrazu w momencie detekcji poruszających się obiektów. Wykorzystanie tej funkcji w systemie monitoringu pozwala na obserwacje chronionego obszaru oraz archiwizowanie kluczowego materiału wideo.

Kolejnym funkcjonalnym mechanizmem zastosowany w rejestratorach marki IPOX jest zaawansowany mechanizm stref prywatności. Umożliwia on maskowanie obrazu przy pomocy dokładnych stref prywatności. Niejednorodne środowisko obserwacji wymaga zastosowania właśnie funkcji stref prywatności, które zagwarantują przechwytywanie nagrań z wybranych obszarów. Strefy prywatności można w dowolny sposób kształtować dzięki czemu użytkownik może zamaskować wskazane prze siebie fragmenty obrazu.

Rejestratory cyfrowe DVR marki IPOX przeznaczone są do współpracy z kamerami przemysłowymi 960H IPOX, połączenie tych urządzeń w wspólny system pozwala w pełni wykorzystać potencjał technologii 960H podczas rejestracji obrazu.

Wykorzystanie zaawansowanego systemu pracy Pentaplex w rejestratorach cyfrowych IPOX zapewnia kompleksową obsługę kamer i wydajne przetwarzania rejestrowanego obrazu z monitoringu. Wyposażenie rejestratora w funkcję wykrywanie ruchu oraz zaawansowany mechanizm stref prywatności gwarantuje ustawienie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Rejestratory cyfrowe DVR sygnowane logiem marki IPOX najczęściej stosowane są w systemach telewizji przemysłowej przeznaczone do rejestracji obrazu z miejsc takich jak: biuro, hala produkcyjna, magazyn, korytarze hotelowe, itp.

Atrakcyjne ceny aktywnych barier podczerwieni firmy TAKEX w sklepie internetowym NAPAD.PL