Zdalne powiadomienie GSM Ropam

Zdalne powiadomienie GSM Ropam

Skuteczny system alarmowy musi perfekcyjnie realizować dwie podstawowe funkcje, które decydują o jego przydatności oraz weryfikacji jego zdolności do pracy jako zabezpieczenie dbające o nasze domy i firmy. Po pierwsze system alarmowy musi doskonale wykrywać potencjalne zagrożenia, wyłapując z szumu otoczenia zdarzenia sugerujące możliwość naruszenia prywatności miejsc, które chcemy chronić. Ponadto skuteczny system alarmowy to taki, który jest w stanie niemal natychmiast i poprzez najodpowiedniejsze kanały komunikować się z administratorem – jednym z najważniejszych obecnie jest komunikacja za pośrednictwem GSM, która pozwala przesłać wiadomości na telefon komórkowy. Zalet takiego rozwiązania nie trzeba nikomu przedstawiać, telefon komórkowy posiada niemal każdy i jest to jeden z przedmiotów z którymi nie rozstajemy się wciągu dnia jak i nocy.

Powiadomienie GSM – moduł Ropam

Funkcje powiadomienia GSM w pełni realizują dostępne w ofercie sklepu internetowego firmy Alarm-Tech Kraków, moduły powiadomienia GSM Ropam, które pozwalają na wysoce skuteczne informowanie o wykryciu zdefiniowanych w systemie zdarzeń a ponadto na zdalne sterowanie funkcjami central alarmowych. Najpowszechniejszym przeznaczeniem modułów oraz central alarmowych wyposażonych w funkcję powiadomienia GSM jest stosowanie w domowych i firmowych systemach zabezpieczających przed włamaniem (SSWiN) oraz systemach przeciwpożarowych (PPOŻ). Oprócz zabezpieczeń urządzenia firmy Ropam nadają się również do realizowania funkcji zdalnej kontroli nad systemami automatyki, przykładowo kotłownie CO, systemy UPS, sterowanie zaworami oraz urządzeniami.

Centrale alarmowe Ropam

W ofercie produktów firmy Ropam znadują się zarówno moduły powiadomienia GSM oraz rozszerzenia funkcjonalne do central alarmowych innych producentów, jak również w pełni wspierające komunikację GSM i zdalne powiadomienie GSM centrale alarmowe. Są to bardzo nowoczesne pod względem technologicznym i funkcjonalnym urządzenia, z których najnowsza to Centrala armowa GSM – Ropam NEO, (także Centrala alarmowa GSM – Ropam NEO-PS) która w pełni wspiera opcje zdalnej komunikacji poprzez GSM. Centrale alarmowe NEO/NEO-PS wraz z urządzeniami współpracującymi to rozwiązanie integrujące elektroniczny system sygnalizacji włamania i automatykę domową. Zdalną kontrolę i sterowanie systemem umożliwia wbudowany komunikator GSM. Modułowa konstrukcja umożliwia rozbudowywanie i dostosowanie do potrzeb użytkownika.  Centrala posiada dużą ilość zasobów i funkcji w porównaniu do innych systemów tej klasy w tym: wejścia wejścia binarne i analogowe, wyjścia binarne, dwukierunkowy system audio, transmisja GSM/GPRS, pomiar i rejestrację temperatury, funkcje logiczne I/O, O/O.

Firma Ropam Elektronik
Firma ROPAM ELEKTRONIK powstała w 2003 roku z inicjatywy trzech absolwentów Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z Krakowie.  Bazując na doświadczeniu z branży Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu oraz wiedzy inżynieryjnej z zakresu projektowania układów elektronicznych oraz programowania postanowiliśmy odpowiedzieć na potrzeby rynku i zaprojektować urządzenie do przesyłania informacji za pomocą sieci GSM.  Nadal moduły powiadamiania i sterowania GSM pozostają głównymi produktami firmy. Oferta jednak znacząco się  powiększyła. Poza modułami MGSM produkujemy: zasilacze impulsowe, sterowniki radiowe, centrale alarmowe, syntezery mowy. Nasze urządzenia oraz oprogramowanie oparte są na innowacyjnych rozwiązaniach i opracowywane przez wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Ciągle staramy się rozwijać i dopasowywać nasze produkty do potrzeb Klientów.