Zaawansowany system telewizji przemysłowej – Sony Effio VI600

W kategorii: Monitoring IP
Tagi wpisu: , , , , by atech

Bezpieczeństwo w kontekście monitoringu oraz systemów telewizji przemysłowej jest coraz większe, rośnie przy tym świadomość firm i osób prywatnych w ramach dostępnych możliwości.  Również same systemy mają nam coraz więcej do zaoferowania.

Współczesne kamery przemysłowe są technologicznie lepsze o kilka kroków od analogowych kamer, które wykorzystywane były kiedyś – nie zapewniały one wyraźnego obrazu oraz tym samym ich zadania nie zawsze mogły być w pełni spełnione. Dzisiaj jednak wszystko wygląda zupełnie inaczej, ponieważ do dyspozycji mamy nowoczesne urządzenia, które gwarantują wręcz doskonałe wyniki. Jednymi z nich jest seria Sony Effio, do której należy kamera VI600E z oświetlaczem podczerwieni.

Mamy do czynienia z kamerą, która posiada wysoką rozdzielczość oraz nowoczesny przetwornik, który sprawia, że telewizja przemysłowa w tym wydaniu działa jeszcze wydajniej oraz ma mnóstwo dodatkowych opcji. Dzięki specjalistycznemu procesorowi może ona generować czysty i wyraźny obraz o wartości 650 do 700 linii TVL, co automatycznie przekłada się na wzrost kwestii bezpieczeństwa, ponieważ na ekranie widać więcej szczegółów zarówno w pełnym kolorze, jak i czerni oraz bieli.

Kamera VI600E z oświetlaczem podczerwieni wyposażona jest w szereg ciekawych funkcji, między innymi w AES, czyli automatyczną elektroniczną migawkę, AGC – automatyczne dopasowanie poziomu wzmocnienia czy też w system NR, który pozwala na redukcję szumów, ma on też menu OSD. Można w niej ustawić także zamaskowane strefy prywatności. Dzięki oświetlaczowi podczerwieni z 42 diodami, monitoring przy wykorzystaniu kamery Sony Effio VI600E jest naprawdę interesującą propozycją w dziedzinie profesjonalnych urządzeń.