Systemy alarmowe Paradox

Systemy alarmowe Paradox

Wśród dostępnych na rynku systemów alarmowym najlepszych producentów bardzo ważne miejsce w naszej ofercie zajmują systemy alarmowe Paradox – sprawdzone i polecane przez wielu doświadczonych instalatorów, niezmiennie stanowią podstawę budowy wielu systemów sprawujących ochronę w domach prywatnych oraz budynkach przemysłowych. Sama firma Paradox Security Systems mówi o sobie, że jej podstawową misją jest niesienie innowacyjnych i przyjaznych dla użytkownika rozwiązań, niezawodnych i wykorzystujących najwyższej jakości podstawowe elementy składowe. W ofercie sklepu internetowego znajdują się między innymi: centrale alarmowe, czujniki alarmowe (czujki ruchu), czujniki zbicia szyby (czujniki akustyczne), klawiatury (manipulatory) do konfiguracji central alarmowych oraz akcesoria do zdalnego sterowania i urządzenia zdalnego powiadomienia.

Alarmy marki Paradox Security Systems

Firma Paradox Security Systems, właściciel marki Paradox ma swoją historię już od roku 1989, kiedy to powstała pierwsza oferta na systemy alarmowe i zabezpieczenia. Od tego czasu firma stale pracuje nad powiększeniem zawartości oferty handlowej dla odbiorców na całym świecie. W myśl podstawowej filozofii firma swoje dążenia koncentruje na dostarczaniu urządzeń i komponentów bazowych do budowy systemów alarmowych i zabezpieczeń z wykorzystaniem najlepszych i najnowszych technologii, dzięki takiemu podejściu na całym świecie i w naszym kraju urządzenia alarmowe tej firmy są bardzo chętnie stosowane do budowy systemów chroniących przed włamaniem i kradzieżą. Z całej gamy dostępnych produktów marki Paradox, możemy wyróżnić kilka najważniejszych.

Centrale alarmowe Paradox

Centrala alarmowa to „serce” każdego systemu alarmowego – to ona decyduje o tym jak funkcjonalny będzie system, oraz w jakim stopniu będzie można go rozbudować lub zintegrować z innymi systemami w przyszłości. W przypadku oferty central alarmowych Paradox mamy do wyboru pomiędzy kilkoma seriami.

DigiPlex Evo – centrale alarmowe Paradox

Seria Digiplex Evo Paradox to wysoce wyspecializowana grupa central alarmowych, które wykorzystywane są wszedzie tam, gdzie niezawodność i wysoki poziom zabezpieczenia jest priorytetem. Tym samym centrale alarmowe Paradox DigiPlex Evo są stosowane do zabezpieczenia banków i instytucji finansowych, obiektów militarnych podlegających specjalnemu nadzorowi, stref i pomieszczeń rządowych a także domów prywatnych narażonych  na ryzyko włamania. Seria Digiplex EVO została zaprojektowana z myślą o prostej obsłudze przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii i trzeba przyznać, że dział projektowy firmy świetnie poradził sobie z realizacją tego celu. Dodatkowym atutem tej serii central alarmowych jest pełna możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły, w tym czujniki ruchu Paradox, nowoczesne manipulatory Paradox z klawiaturą sensoryczną a nawet w pełni dotykowe manipulatory Paradox oraz moduły urządzeń bezprzewodowych, które pozwalają przewodowy system alarmowy rozbudować o funkcje zdalnego dostępu w technologii bezprzewodowej.

Pozostałe centrale alarmowe Paradox.

W ofercie central alarmowych marki Paradox, w sklepie internetowym znaleźć można również inne serie, które stanowią równie solidne i funkcjonalne rozwiązanie w przypadku zastosowań do prywatnych posesji oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Magellan – bezprzewodowe centrale alarmowe Paradox

Seria urządzeń polecanych do zastosowań z centralami Paradox Esprit, Paradox Spectra SP oraz Paradox Digiplex EVO, nie wymaga okablowania i tym samym nadaje się tam gdzie położenie instalacji okablowania systemu alarmowego nie wchodzi w grę lub wiąże się z kosztami lub trudnościami innej natury. Centrale działają z wykorzystaniem technologii StayD, która pozwala na rozbudowę o kolejne 32 linie alarmowe (przewodowe lub bezprzewodowe). Od strony praktycznej należy powiedzieć, że systemy Magellan instalują się prosto a ich konfiguracja jest bardzo logiczna i nie sprawi problemu doświadczonym instalatorom a nawet użytkownikom z niewielkim stażem w konfiguracji urządzeń systemu alarmowego.  Raz zainstalowany system, może być aktualizowany za pomocą komputera co pozwala w pełni  wykorzystać nowe funkcje po stronie firmware dostarczanego przez producenta. Seria MAgellan stanowi niezwykle praktyczne bezprzewodowe rozwiązanie dedykowane zarówno do małych i średniej wielkości obiektów.

Czujniki ruchu Paradox

W grupie produktów sygnowanych marką Paradox znajduje się całkiem pokaźna podgrupa czujników (czujek) ruchu, które zapewniają realizację jednej z ważniejszych części funkcjonalności systemu alarmowego – mianowicie wykrywanie ruchu. Dla podniesienia skuteczności czujniki posiadają kilka wariantów, które są oparte na różnych rozwiązaniach technologicznych, dzięki temu system może być dobrany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i wymagań jakie stawia konkretny obiekt, który chcemy objąć ochroną. Możemy tym samym znaleźć czujniki ruchu wyposażone w czujnik PIR oraz mikrofalowy, które pozwalają na takie skonfigurowanie systemu aby był mniej podatny na fałszywe alarmy związane z występowaniem ruchów powietrza lub przemieszczania się zwierząt, ma to znaczenie jeśli pomieszczenia są wyposażone w klimatyzatory, ogrzewacze lub mają połączenie z otwartymi przestrzeniami na zewnątrz budynku. Do zastosowań na otwartej przestrzeni polecane są zewnętrzne czujniki ruchu, wyposażone w dwa podwójne elementy PIR. Zewnętrzna czujka podczerwieni ignorująca obecność zwierząt łączy w sobie wszystkie zalety jakie niesie ze sobą technologia DG-75 dodatkowo oferując hermetycznie szczelną obudowę oraz specjalną ochronę przed silnym światłem słonecznym. Może ona pracować zarówno jako czujka zwykła cyfrowa jak i czujka umożliwiająca adresowanie DGP. Powyższe właściwości sprawiają, że ta czujka nie ma sobie równych wśród czujek zewnętrznych.