Świetna bariera podczerwieni AX 100PLUS marki Optex

Świetna bariera podczerwieni AX 100PLUS marki Optex

Efektywnie działające bariery podczerwieni są obecnie coraz częściej wykorzystywane zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz nich. Są to urządzenia, które emitują wiązkę podczerwieni, a jeśli zostanie ona w jakiś sposób zakłócona, wtedy włącza się alarm. Takie bariery alarmowe mają szerokie zastosowanie, a przy tym naprawdę rewelacyjną skuteczność. Chociaż nieraz wymagają one przeznaczenia na ich zakup większej ilości pieniędzy, to jednak jak najbardziej polecane są one wtedy, gdy liczy się najwyższe bezpieczeństwo. Jednym z modeli, który zalecany jest w tym przypadku, jest bariera podczerwieni AX 100PLUS marki Optex, która specjalizuje się w ich produkcji.

Bariera AX100

Każdy, kto pracuje w branży, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bariery optex rzeczywiście są warte swojej ceny. To urządzenia dopracowane w każdym calu, które potrafią zapewnić ochronę na najwyższym poziomie. W przypadku modelu AX 100PLUS mamy do czynienia z barierą dedykowaną do stosowania na zewnątrz. Posiada ona praktyczny regulowany czas reakcji, a także nowoczesną optykę, która znacznie redukuje możliwość występowania fałszywych alarmów. Zasięg urządzenia w przypadku detekcji wynosi 30 metrów, a interferencji 300 metrów.

Urządzenie to posiada specjalnie zaprojektowaną obudowę, dzięki czemu poradzi sobie ono nawet w najbardziej trudnych warunkach. Nie straszny jest mu śnieg, deszcz, rosa czy szron. Detekcja jest skuteczna nawet wtedy, gdy tłumienie wiązki dochodzi o 99%. Urządzenie ma też sporo możliwości montażu, na przykład można umieścić je na ścianie, słupku, a także w specjalnej obudowie.