Monitoring IP z nową serią produktów Airlive

Monitoring IP z nową serią produktów Airlive

W ofercie sklepu internetowego pojawiła się grupa nowości – urządzeń do moniotoringu IP Airlive, w której znajdziesz wszystko co niezbędne do stworzenia kompaktowej i skutecznej instalacji monitoringu wizyjnego CCTV IPkamery megapikselowe, kamery kopułkowe IP, rejestratory IP NVR, punkty dostępowe oraz switche obsługujące standard P0E.  AirLive, jest międzynarodowym producentem oferującym innowacyjne rozwiązania, niezawodność oraz technologię. AirLive to marka skoncentrowana na dostarczaniu niezbędnych rozwiązań takich jak WSP, urządzenia zewnętrzne, SMB oraz komponenty służące do zabezpieczenia sieciowego do domu lub biur. Atutem produktów marki AirLive niewątpliwie jest znakomity stosunek ceny do wydajności sprawia, który że produkty te stanowią wspaniałą ofertę zarówno dla dużych i profesjonalnych przedsiębiorstw, operatorów internetu, jak i dla mniejszych firm oraz klientów indywidualnych.

Kamery megapikselowe IP AirLive

W prezentowanej ofercie AirLive znajdziesz kamery megapikselowe, które pracują w najwyższych rozdzielczościach  oraz wykorzystują kodowanie H.264 dostarczając większy obraz,  niezwykłą jakość obrazu a do tego więcej szczegółów co w przypadku konieczności rozpoznania szczegółów stanowi sprawę kluczową i wprost przekłada się na ostateczną skuteczność monitoringu IP w firmie lub domu. Z raportów przemysłowych jednoznacznie wynika, że zapotrzebowanie na kamery megapikselowe IP wciąż wzrasta – to ze względu na łatwość integracji z istniejącymi sieciami oraz dostępność tak funkcjonującej telewizji dozorowej. Dzięki możliwości połączenia z innymi urządzeniami alarmowymi oraz ze względu na fakt możliwości udostęnienia  obrazu kamer w sieci internet, potencjał rozwiązań IP jest niezwykłe duży.

kamera megapikselowa airlive

Kamery megapikselowe IP – wewnętrzne – AirLive

Bardzo ciekawą propozycję dla małych i średnich firm stanowi kamera kopułkowa IP POE-200HD do zastosowania wewnątrz pomieszczeń przemysłowych obejmujących biura, korytarze, windy, sklepy – tam gdzie nie jest możliwa przerwa na przeprowadzenie instalacji. Przykładowa kamera megapixelowa POE-200HD AirLive, oferuje rejestrację obrazu w rozdzielczości 1280×1024 (matryca 1.3 megapikselowa) z wykorzystaniem kompresji H.264/MJPEG/MPEG-4. Kamera ta obsługuje zasilanie realizowane w ramach protokołu PoE – czyli zasilanie za pomocą kabla sieciowego UTP. Ciekawą funkcją tej kamery jest dwukierunkowa transmisja audio, która umożliwia dwustronną komunikację głosową. Kamera ta posiada funkcję wyzwalającą nagrywanie obrazu na podstawie detektora ruchu, dzięki czemu nadaje się do sprawowania pieczy nad bezpieczeństwem miejsc w trakcie nieobecności.

Rejestratory IP (NVR) – AirLive

Dzięki rejestratorom cyfrowym NVR takim jak AirLive NVR8 lub AirLive NVR4 obraz z kamer może być zapisywany w sposób ciągły lub w zależności od sposobu zaprogramowania pracy urządzenia. Obydwa egzemplarze obsługują tryb pracy pentaplex – umożliwiający realizację pełnej wielozadaniowości, w tym możliwość równoległego i w pełni niezależnego przetwarzania następujących procesów:

  • wyświetlanie „na żywo” w czasie rzeczywistym
  • rejestracja
  • odtwarzanie
  • transmisja w sieci (port Ethernet)
  • kopia zapasowa (backup) przez sieć (port Ethernet) lub port USB.

rejestrator cyfrowy nvr airlive

W rejestratorach serii NVR zastosowano system operacyjny Linux, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zaawansowane menu, które zostało przyjęte przez użytkowników z entuzjazmem, ponieważ jest bardzo czytelne i przejrzyste, a co za tym idzie bardzo łatwe w obsłudze. Dla rejestratorów NVR 4 oraz NVR 8 została stworzona aplikacja do monitoringu przy pomocy telefonów mobilnych z funkcją 3G, 3.5G, a nawet 4G. Dzięki takiej funkcji użytkownik może mieć podgląd z każdego miejsca na świecie.

monitoring ip airlive

Zasilanie po sieci PoE w urządzeniach AirLive

Projektanci z AirLive zadbali o to aby urządzenia do monitoringu IP ich marki spełniały najważniejsze standardy, tym samym kamery w naszej ofercie funkcjonują w oparciu o protokół zasilania poprzez sieć PoE – dzięki temu nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowego przewodu zasilającego – korzyść z takiego rozwiązania daje mniejsze koszty instalacji systemu telewizji przemysłowej IP oraz minimalizuje ryzyko awarii w postaci uszkodzenia przewodów.  Kamery IP AirLive są w pełni zgodne ze standardem 802.3af co pozwala znacząco ułatwić instalację – wystarczy połączyć urządzenia za pośrednictwem switch’a PoE.

NVR8