Monitoring IP telewizja dozorowa CCTV IP

Monitoring IP telewizja dozorowa CCTV IP

Telewizja przemysłowa i monitoring wizyjny podlegają wciąż technologicznym rewolucjom, zarówno po stronie jakości i parametrów jakie oferują urządzenia kamery czy rejestratory cyfrowe, ale również infrastruktura i technologia przesyłu danych zmieniają się idąc w kierunku większych możliwości. Tak samo dzieje się z telewizją przemysłową, która coraz częściej wykorzystuje infrastrukturę sieci internetowej (ethernet) dając więcej możliwości oraz dużo większą elastyczność zastosowania. Adaptacja monitoringu wizyjnego na urządzenia zgodne ze standardami sieci przewodowych (LAN/WAN)  i bezprzewodowych (WiFi/WLAN) określana jest ogólnie jako monitoring IP. W ofercie sklepu Napad.pl znajdziecie Państwo bogaty wybór urządzeń niezbędnych do zbudowania wydajnej sieci monitoringu wizyjnego wysokiej jakości.

Kamery sieciowe IP

Kamery stosowane w monitoringu IP możemy podzielić na dwie główne kategorie: kamery IP oraz kamery megapikselowe. Kamery IP to urządzenia, które umożliwiają transmisję obrazu i dźwięku przez sieć komputerową, są wyposażone we własny interfejs sieciowy, w wielu wypadkach posiadają możliwość wykorzystania technologii PoE (Power over Ethernet) czyli zasilania za pośrednictwem kabla sieciowego bez konieczności stosowania dodatkowych zewnętrznych zasilaczy. Dzięki możliwości transmisji dwukierunkowej kamery takie mogą być wyposażone w mechanizm obrotowy i tym samym zdalne sterowanie. Kamery megapikselowe to kamery wyposażone w obiektyw i matrycę zapewniającą rejestrację obrazu w wysokiej rozdzielczości nawet do 5 megapikseli. W porównaniu do rozdzielczości 720 x 576 pikseli w przypadku kamer analogowych, cyfrowe rozwiązania oparte o infrastrukturę sieci IP stanowią ogromny skok i są coraz częściej wybierane zarówno przez klientów indywidualnych jak i profesjonalne firmy realizujące zlecenia na duże sieci telewizji przemysłowej i zabezpieczeń.

Rejestratory cyfrowe IP

Urządzenia zapisujące obraz z kamer na dyskach twardych nazywane również jako NVR (Network Video Recorder) – sieciowy rejestrator video. Są w pełni kompatybilne do współpracy z kamerami IP w ramach sieci internetowej, umożliwiając nieprzerwany zapis rejestrowanych zdarzeń bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania oraz konfigurowania serwerów obsługujących takie funkcje.

Akcesoria LAN/WAN – monitoring IP

W ofercie sklepu można znaleźć również akcesoria niezbędne do stworzenia infrastruktury CCTV IP, w tym switche do monitoringu, access pointy do monitoringu oraz akcesoria do monitoringu sieciowego.