Inteligentna Przyszłość marki Airlive

Inteligentna Przyszłość marki Airlive

Zapraszamy do wywiadu z dr Albert Yeh,
Vice Prezesem Firmy Airlive, Ovislink Corp.

Airlive od zawsze słynął z urządzeń sieciowych, które charakteryzują się mocą nadajnika oraz nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Patrząc na lata wstecz każdego roku wprowadzaliście około 15 nowych urządzeń sieciowych. Od 2012 zauważyliśmy, ze liczba nowych produktów sieciowych dla konsumentów kurczy się, natomiast nacisk kładziecie na rozwiązania z sektora monitoringu oraz nadzoru IP.

albert prezes airlive

dr Albert Yeh vice prezes Air Live

Podobny trend można zaobserwować w wielu innych firmach branży sieci IT. Idąc tym tropem chciałbym zadać kilka pytań:

1. Co skłoniło firmę Airlive do obrania kierunku związanego z monitoringiem?
Czy rzeczywiście istnieje globalny trend czy istnieje on tylko w Polsce?

Monitoring IP to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów sieci IP na świecie. AirLive posiada ogromne doświadczenie we wdrażaniu wysoce wydajnych oraz funkcjonalnych produktów sieciowych. Monitoring IP to jeden z sektorów gdzie stabilność, jakość oraz funkcjonalność są bardzo ważne. Jest do dziedzina, w której AirLive może konkurować. Dlatego będziemy kłaść największy nacisk na tym polu.

2. Jak obecnie charakteryzuje się rynek monitoringu, jakie są szanse, zagrożenia dla nowych producentów – w tym AirLive?

Rynek monitoringu obecnie jest podzielony na tradycyjne, analogowe rozwiązania CCTV oraz nowe rozwiązania IP. Monitoring IP jest lepszy pod względem rozdzielczości, instalacji, kontroli oraz inteligencji. Ponieważ zarówno koszty jak i stabilność działania rozwiązań IP coraz bardziej się poprawia, sektor ten zdobywa coraz to większy udział w rynku. AirLive zaprezentował rozwiązania monitoringu IP już w 2007 roku. Obecnie wdrażamy innowacyjny design dla naszych bezprzewodowych urządzeń monitoringu IP.

3. Czy planujecie podzielić grupę produktów do nadzoru na urządzenia domowe oraz profesjonalne?

AirLive już posiada dwa segmenty urządzeń nadzoru. Segment urządzeń domowych oparty jest o usługę podglądu obrazu przez chmurę AirLive View oraz dzięki aplikacji Campro Mobile – aplikacje te zostały specjalnie zaprojektowane w celu łatwiejszego użytku domowego. Profesjonalna linia kamer posiada rozdzielczość 5 megapikseli, funkcję Clear Motion, analizę obrazu. Rozumiemy różnorodne wymagania poszczególnych aplikacji dla różnych rynków, dlatego też odpowiednio projektujemy nasze produkty w celu jak najlepszego dopasowania do potrzeb klientów.

4. Który kanał jest najlepszy do sprzedaży profesjonalnych rozwiązań monitoringu?

Obecnie produkty sprzedawane są głównie przez System Integrator oraz kanały dystrybucji IT.
W kilku krajach testujemy rozwiązania oparte na ścisłych powiązaniach z firmami specjalizującymi się tylko w sprzedaży sprzętu do monitoringu.

5. Czy profil firmy zmieni się w takim stopniu, że podzieli się na dwie główne gałęzie – sieci oraz monitoring?

Jednym z naszych celów w tym roku jest integracja produktów monitoringu oraz produktów sieciowych zarówno na płaszczyźnie sprzętowej jak i oprogramowania. Dla przykładu, mamy system zarządzania, który potrafi obsługiwać zarówno produkty sieciowe jak i kamery IP. Dodatkowo, stworzyliśmy 5 megapikselową dwuzakresową zewnętrzną kamerę. Dlatego nasz zespół pozostanie zintegrowany.

6. Jakimi urządzeniami zaskoczy nas Airlive w najbliższym czasie?

Będą to kamery z wbudowaną analizą obrazu. Tradycyjnie, analiza ta wymaga drogiego oprogramowania na PC. AirLive przedstawi inteligentne kamery, które potrafią rozpoznać twarz, ludzi oraz potrafi zliczać samochody – kamery te będą posiadać również inne inteligentne funkcje w zależności od potrzeb. Kamery te nie będą wymagały specjalistycznego zewnętrznego oprogramowania.

7. Jaka Pana zdaniem będzie struktura procentowa produktów AirLive z podziałem na grupy sieci i monitoring?

Oczekujemy, że struktura produktów z segmentu nadzoru IP oraz sieci bezprzewodowych będą równe w 2014 roku.

8. Które z urządzeń Pana zdaniem odniesie największy sukces w 2013 roku?

Pod względem przychodów będzie to nowa linia 3 megapikselowych kamer 720P IP które posiadają takie funkcje jak czujnik oświetlenia oraz technologię Clear Motion, które znacznie zwiększają jakość obrazu naszych kamer. Pod względem technologicznym, będą to kamery Smart z wbudowanymi inteligentnymi funkcjami.

9. Wiem, że marka AirLive pojawi się na targach Securex 2014 – czy może Pan zdradzić, co będzie hitem na waszym stoisku?

Wierzę, że w przyszłości kamery IP nie będą służyć tylko i wyłącznie do kręcenia filmów. Będą w stanie robić znacznie więcej, będą obecne w każdym aspekcie naszego życia. Będzie to swego rodzaju forma sztucznej inteligencji która może zautomatyzować wiele zadań. Mam nadzieję, że podczas targów uda się pokazać próbkę tych osiągnięć.

10. Wiele ludzi, wliczając w to mnie, pamięta produkty takie jak AirLive 5460AP (nowa generacja – AP60) oraz super mocne routery N.Power. Jaki jest kierunek rozwoju tych produktów?

AirLive zawsze będzie rozwijał znakomite produkty sieci bezprzewodowej. Naszym kolejnym celem są publiczne punkty dostępowe. AP, które mogą obsługiwać większą liczbę użytkowników w publicznych miejscach. W dobie popularności urządzeń mobilnych, myślę, że publiczne punkty dostępowe są ważnym segmentem.

Wywiad przeprowadził Mirosław Miętka, właściciel firmy epromocja.pl

( wsparcie PR&Marketing firm z branży IT/AGD/RTV)